Startpagina
Geschiedenis tot 1900
Geschiedenis 1900 - heden
Vesting Arnhem
Monumenten binnenstad
Monumenten buitenstad
Kerk, Klooster, Graf
Scholen
Straten en Pleinen
Sonsbeek en Zijpendaal
Architecten
Verdwenen monumenten
Ambacht en Industrie
Verkeer en Vervoer
Kaarten en Plattegronden
Gezichten op Arnhem
Arnhemmers
Bronnen
Thema's
    Heksenvervolging, 1500-1600
    Pest, 1550-1650
    Galgenberg
    Beul
    Burgemeesters vanaf 1824
    Gemeentegrens
    Geschiedenis Bibliotheek Arnhem
    Wederopbouwmonumenten
    IJssellinie bij Arnhem
Wandelen en Fietsen
Sitemap
Contact

Burgemeesters vanaf 1824

1824-1841  Mr. J. (Johan) Weerts; geboren 17-1-1769 te Deventer, overleden 14-5-1842 te Arnhem; benoeming per 7-3-1824; eervol ontslag per 20-9-1841.  
1841-1872  Mr. J.J.A.A. (Joan Jacob Adolph Alexander) baron van Pallandt van Westervoortgeboren 5-4-1807 te s Gravenhage, overleden 19-1-1876 te Arnhembenoeming per 20-9-1841. 
1872-1884  Mr. F.M.C. (Frans Marinus Christiaan) Pels Rijcken; geboren 17-5-1817 te Breda, overleden 5-10-1884 te Arnhem.  
1884-1899  Jhr. D.J.A.A. (Diderik Jan Anthonie Albertus) van Lawick van Pabst van Nijevelt; geboren 7-3-1828 te Antwerpen, overleden 11-7-1899 te Arnhem.  
1899-1904  E.C. (Emile Claude) baron Sweerts de Landas Wijborgh; geboren 25-5-1852 te Antwerpen, overleden 3-1-1928 te s Gravenhage; Burgemeester van 1 oktober 1899 tot 15 juli 1904.  
1904-1910  Jhr. Mr. Dr. A. (Antonie) Röell; geboren 21-8-1864 te "s Gravenhage, overleden 29-11-1940 Haarlem; Burgemeester van Arnhem van 1 september 1904 tot 16 maart 1910.  
1910-1920  Mr. A.J.A.A. (Arnoud Jan Anne Aleid) baron van Heemstra; geboren 22-7-1871 te Vreeland, overleden 30-12-1957 te s Gravenhage; Burgemeester van Arnhem, van 1 mei 1910 tot 1 april 1920.  
1920-1921  Jhr. Mr. D.J. (Dirk Jan) de Geer; geboren 14-12-1870 te Groningen, overleden 27-11-1960 te Soest; Burgemeester van Arnhem, van 8 mei 1920 tot 28 juli 1921.  
1921-1934  Mr. S.J.R. (Salomon Jean René) de Monchy; geboren 9-3-1880 te Rotterdam, overleden 25-6-1961 te "s Gravenhage; Burgemeester van Arnhem, van 1 september 1921 tot 1 juli 1934.  
1934-1944  H.P.J. Bloemers door de Duitsers afgezet per 27-7-1944. 
1944  E.E.A. Liera NSB-burgemeester, feitelijk functionerend als waarnemer van 17-7-1944 tot 18-9-1944; de dag na de Airborne landing. 
1944-1945  A. Schermer; NSB-burgemeester, waarnemend van 1-10-1944 tot bevrijding van Arnhem op 14 en 15 april 1945.  
1945-1969  Ch.G. (Christianus Gerardus, roepnaam Chris) Matser; geboren 1-6-1904 te Arnhem, overleden 5-2-1973 te "s Arnhem; Burgemeester van Arnhem, van 28 juni 1946 tot 1 juli 1969; waarnemend van 9-5-1945 tot 28-6-1946; aanstelling als waarnemend burgemeester op 9-5-1945; beediging als waarnemend burgemeester 18-5-1945; installatie als burgemeester 28-6-1946.  
1969-1980  Drs. J.A.F. (Johannes Antonius Franciscus, roepnaam Hans) Roelen; geboren 17-11-1920 te Langsa (Indonesi ), overleden17-7-2005 te Oosterbeek; Burgemeester van Arnhem, van 16 juli 1969 tot 15 februari 1980.  
1980-1989  Mr. J. (Job) Drijber; benoemd op 21-5-1980.  
1989-2001  Mr. P. (Paul) Scholten; installatie juli 1989.  
2001-  P. (Pauline) Krikke; installatie als burgemeester 3-9-2001.  


Naar boven

Printerversie